«Наше завдання – створювати умови для активної частини населення, щоб люди мали достойну роботу і достойну заробітну плату і захищали тих, хто не працює, особливо людей незахищених, хворих, дітей.Тому реалізація нових соціальних ініціатив – це персональна відповідальність кожного члена Уряду, кожного члена місцевої влади. І підхід, коли ми з вами будемо реалізовувати цю програму, повинен бути однозначний – не люди до нас повинні йти, а ми з вами повинні йти до людей». З виступу Президента України Віктора Федоровича Януковича на розширеному засіданні Кабінету Міністрів 07.03.2013.
З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, в тому числі дітей з інвалідністю, на здобуття якісної освіти, інтеграцію їх у суспільство у загальноосвітніх навчальних закладах Київської області створюються всі необхідні умови для запровадження інклюзивного навчання, що надає можливість проживати дитині у сім’ї та отримувати комплекс корекційних послуг за місцем проживання. У загальноосвітні навчальні заклади інтегровано 2722 дитини з особливими освітніми потребами, 91 дитина охоплена інклюзивним навчанням (19 дошкільного та 72 шкільного віку), 18 дітей навчаються в спеціальних класах у загальноосвітніх закладах (Тетіївський район).
13 березня 2013 р. за участю голови Київської
обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка у селі Македони
Миронівського району відбулося урочисте відкриття дитячого дошкільного
закладу "Малятко”. Участь у заході взяли голова Миронівської районної
державної адміністрації Валентина Усик, а також запрошені гості та
жителі міста. Дитсадок "Малятко” побудований на І поверсі Македонської
ЗОШ І-ІІ ступенів, з окремим входом. Дошкільний заклад розрахований на
30 місць.





З метою створення сприятливих умов для розвитку дітей, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки та захисту Президент України Віктор Янукович дав доручення органам влади забезпечити:
- поетапне скасування до кінця 2014 року рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) для дітей під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям починаючи з 1 липня 2013 року;
- підвищення у 2013 році на 25 відсотків розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом з виключно високою мірою втрати здоров'я та з надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду інших осіб і яка фактично не здатна до самообслуговування;
- визначення розміру виплати допомоги на дітей-інвалідів, над якими встановлено опіку чи піклування, на рівні не менше двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку без урахування державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів;
- створення всеукраїнської телефонної "гарячої лінії" з питань захисту сімей з дітьми для забезпечення можливості оперативного реагування на порушення їх прав, на випадки насильства стосовно дітей або реальної його загрози, для надання невідкладної психологічної допомоги, а також послуг, які можуть бути надані дітям у відповідних ситуаціях;
- дітей-інвалідів необхідними технічними та іншими засобами
реабілітації;
- спеціальні навчальні заклади для дітей із вадами зору: підручниками та посібниками зі шрифтом Брайля, які відповідають сучасним освітнім вимогам і стандартам.
Поряд з цим Президент України наполягає на тому, що протягом 2013 - 2014 років необхідно передбачити:
- розширення мережі дошкільних навчальних закладів для забезпечення охоплення такими закладами не менше 85 відсотків дітей відповідного віку;
- запровадження щорічного функціонування всеукраїнських і обласних літніх шкіл для обдарованих дітей із залученням до роботи в таких школах провідних фахівців та вчених;
- модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів;
- запровадження надання соціальних послуг з денного догляду за дітьми-інвалідами, зокрема, шляхом створення мережі центрів денного перебування для дітей-інвалідів;
- розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах;
- створення умов для охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70 відсотків дітей відповідного віку;
- створення ефективної системи раннього виявлення та своєчасної медичної реабілітації дітей із вродженими вадами або з затримками розвитку, забезпечення їх належною медичною допомогою, а також надання необхідної психологічної підтримки сім'ям із такими дітьми.
На нові соціальні ініціативи Президента "Діти - майбутнє України" у 2013 р. при перегляді держбюджету планується додатково закласти 650-700 млн грн.
"Загальна сума складе на 2013 р. приблизно 650 млн грн, до 700 млн грн, в залежності від часу початку дії тієї чи іншої ініціативи", - зазначила Акімова.
За її словами, найбільше коштів буде витрачено на підтримку малозабезпечених сімей - близько 350 млн грн.
"Що стосується найбільш значимого заходу - це збільшення соціальної підтримки малозабезпеченим сім'ям з точки зору зменшення різниці між прожитковим мінімумом та гарантованим рівнем прожиткового мінімум. На 2013 р. цей захід за розрахунками складе близько 350 млн грн", - повідомила Акімова.
Крім того, за її словами, на надбавку по догляду за дитиною-інвалідом у 2013 р. необхідно 27 млн грн, на опіку дітей-інвалідів - 13 млн грн, на забезпечення дітей-інвалідів необхідними засобами реабілітації - близько 30 млн грн.
"Це засоби, які посильні для нашого бюджету. Їх можна закласти при перегляді державного бюджету і починати вживати цих заходів вже в 2013 р., не очікуючи 2014 р.", - зазначила Акімова.
Вона також наголосила на тому, що в нових соціальних ініціативах Президента головний акцент зроблено на підтримку дітей. Зокрема, державну допомогу малозабезпеченим сім'ям планується збільшити зараз до 2 тис. 508 грн, з липня до 2 тис. 752 грн, а з жовтня 3 тис. 127 грн. Збільшення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом планується збільшити на 5% з 486 до 729 грн, на дітей віком до 6 років - з 605 до 907 грн. Крім того, у 2013 р. планується збільшення щомісячного розміру соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, з 1 тис. 944 грн до 2 тис. 838 грн, для дітей до 6 років із 2 тис. 420 грн до 3 тис. 314 грн для дітей віком від 6 до 18 років.
Крім того в рамках соціальних ініціатив Президента планується створення місць для дітей у дитячих садках - додатково 100 тис. місць протягом 2013-2014 р., проведення щорічних літніх шкіл для 10 тис. обдарованих дітей, започаткування президентської програми "Інтелектуальне майбутнє України для 100 обдарованих дітей".
Крім того, позашкільною освітою планується охопити понад 2,5 млн дітей проти 1,5 млн дітей на сьогоднішній день. Додатково планується модернізувати спортивні дитячі майданчики 28 навчальних закладів.
Крім того, близько 80 тис. дітей з особливими потребами планується забезпечити відповідними засобами реабілітації - протезоортопедичними виробами та взуттям і 1 тис. сліпих дітей отримають нові підручники для навчання.
Також у 2014-2015 рр. планується провести національний турнір шкільних баскетбольних команд Євро-2015, в якому візьмуть учать близько 10 тис. шкільних баскетбольних команд.
Що стосується місцевих бюджетів - то з них повинні бути профінансовані літні школи, олімпіади і спортивні змагання. Президент пропонує місцевим бюджетам фінансувати ці заходи із залученням соціально відповідального бізнесу.
10.04.2013
Прес-служба Міністерства освіти і науки
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України поінформував представників засобів масової інформації про реалізацію Міністерством освіти і науки та освітянською громадськістю нових ініціатив Президента України Віктора Януковича стосовно роботи з обдарованими дітьми.
«Ми активно працюємо над реалізацією нових соціальних ініціатив Президента України щодо роботи з обдарованими дітьми. На сьогодні ми плануємо проведення в Україні для школярів і студентів близько 400 інтелектуальних турнірів, олімпіад, змагань. Уперше за останні два роки частина з них проводиться з великими корпораціями», - розповів Дмитро Табачник.
За словами Міністра, одним з найважливіших завдань є реалізація ініціативи Президента України щодо створення умов для охоплення різними формами позашкільної освіти не менше 70% дітей шкільного віку впродовж найближчих двох років.
Окрім того, як зазначив Дмитро Табачник, з метою реалізації нових соціальних ініціатив Віктора Януковича, Міністерство освіти і науки розробило проект закону про перенесення позашкільної освіти у так званий "перший кошик", тобто передбачається врахування при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів видатків на позашкільну освіту. «Це дасть можливість зберегти та удосконалювати мережу позашкільних закладів, які забезпечують умови для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку дітей, сприяють організації змістовного дозвілля», - повідомив Міністр.
Також Дмитро Табачник зауважив, що цього року на виконання нових соціальних ініціатив Президента України МОН планує започаткувати Президентську програму для найталановитіших дітей «Інтелектуальне майбутнє України».
Усього, за словами Міністра, в інтелектуальних змаганнях різних рівнів за рік беруть участь близько 3 млн. 200 тис школярів. «Наймасовіші серед них – всеукраїнські олімпіади, яких нині нараховується 21. У тому числі, за останні роки запроваджено низку нових олімпіад: з астрономії, екології, інформаційних технологій, іспанської та російської мов і літератури, фізкультури та спорту, а також інтернет-олімпіада».
Міністр наголосив, що українські школярі також є учасниками низки міжнародних конкурсів. Зокрема, у їх фінальній частині беруть участь близько 10 тисяч школярів щороку.
«Пропонується створити всеукраїнський банк інтелектуальних досягнень школярів, який стане базою для відбору претендентів для участі в Президентській програмі. З 10 тисяч планується відбирати сто найкращих, яких рекомендуватимуть до Президентської програми», - поінформував Міністр освіти і науки.
Також, за його словами, на виконання нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича влітку цього року для талановитих і обдарованих дітей буде організовано 15 всеукраїнських літніх шкіл на базі кращих наукових центрів України із залученням відомих науковців з науково-технічної, фізико-математичної, астрономічної, філологічної, історико-культурологічної, історико-краєзнавчої, фольклорно-етнографічної, робототехніки та інших шкіл.
«Ми організуємо в цьому році 2 міжнародні наукові літні школи для школярів - з фізики, на базі Європейської організації ядерних досліджень (CERN, Швейцарія), і з біохімії, на базі дуже відомої Експериментальної лабораторії для молоді XLAB Геттінгенського університету в Німеччині. Окрім того, планується робота 42 обласних літніх шкіл для обдарованої молоді у 18 регіонах України», - сказав Дмитро Табачник.
Також за дорученням Президента України планується проведення у 2014-2015 роках Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро-2015.
Міністр освіти і науки поінформував присутніх представників ЗМІ, що кількість українських переможців в міжнародних учнівських олімпіадах щороку зростає. «Найбільш результативним був 2012 рік. Адже 39 школярів України стали переможцями міжнародних олімпіад, зокрема, з географії, астрономії, біології, математики, інформатики та історії. Українські школярі вибороли на всесвітніх інтелектуальних змаганнях за останні п’ять років 108 медалей і входять у десятку найрозумніших школярських команд світу», - резюмував Дмитро Табачник.
http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246246457