Середа, 11.12.2024, 06:59
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS

Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації

Меню сайту
Пощук

До 200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка

Живуть, Тарасе, вічно
Серед нас і голос твій,
І пензель твій, і слово...
200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка присвячується...
 

Зустріч у Клубі Великого Кобзаря

 Дерева  забіліли першим весняним цвітом – і  в уяві учнів ожив поетичний світ Тараса Шевченка, ювілейний рік якого триває у стінах  Піщанського НВО, що на Білоцерківщині. 14 квітня  тут  відбулася незабутня зустріч у Клубі Великого Кобзаря. Учнівські команди 5-9 класів та учителів змагалися за право бути не просто членами КВК, тобто Клубу Великого Кобзаря, а за здобуття  звання почесного члена Клубу. Тому всі команди  гідно проходили  «Тарасовими шляхами» у І турі  та  намагалися з честю,  не розгубивши  «зерен  правди» жодного Шевченкового слова, виконати завдання ІІ туру.  Переможцем і почесним членом Клубу великого Кобзаря стала команда учнів 7 класу: капітан команди Четверікова Вікторія. Друге почесне місце посіла команда учителів, третє – учні 9 класу. А поміж турами –  поетичний світ зі скарбниці Кобзаря та цікава інформація від  учителів української мови і літератури  Кравчук Л.В. та Роїк Ю.М.

  

   Гімн  людським моральним якостям - поезію «Не завидуй багатому», натхненно прочитала українською та англійською мовою (переклад Е.Л. Войнич) учитель Яремчук Л.О. Журлива пісня  долі з поезії «Минають дні, минають ночі» наповнила серця, коли пролунала російською мовою, її прочитала   вчитель   Онопрієнко Т. А., а  українською мовою  - учениця  9 класу Малишева Яна. Інакше не могло й бути, адже велич Шевченка давно досягнула світової слави! Просто і до  безтями зворушливо торкнулися  сердець рядочки  з балади «Причинна»  «Така її доля…», музику до яких написав Владислав Заремба. Виконувала учитель української мови Кравчук Л.В.  Емоційність і романтизм балади «Тополя» вдалося донести до глядачів найменшим учасникам зустрічі – учням  5 класу. Інсценізація балади  заполонила  ліризмом та загадковими подіями перетворення дівчини в тополю. Тож акторський дебют Кабачій Світлани,  Лейкіної Анни, Музики Аліни,  Шевченко Євгенії, можна сказати, вдався! Колорит минулого й сучасного України, душевний біль і радість простої людини через власне прочитання поезій старалися  якнайкраще донести переможці та лауреати  шкільного конкурсу читців Крижанівська Аліна (6 клас), Роїк Наталія, Четверікова Вікторія (7 клас), Олійник Діана (8 клас), Малишева Яна (9 клас).

  

     Сьогодні піщанці поверталися додому під впливом зустрічі в Клубі Великого Кобзаря, а перший запах вишневих садів знову і знову нагадував:

А ось поруч – усміх, ласка, мати І садок весняний коло хати.


Ти з нами, Тарасе!

 Т. Г. Шевченко – центральна постать в українській духовності. Його творчість – виняткове, неповторне явище в історії світової культури, основа  формування сучасної української нації. 

  

       21 березня 2014 року  Гідні нащадки Шевченка, учні  7-Б класу Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білоцерківського району,  разом з класним керівником Павлієнко Ларисою Григорівною підготували   літературно–музичну композицію «Ти з нами, Тарасе!», приурочену світлій пам’яті Т. Г. Шевченка.Звучали  вірші та пісні  на слова Кобзаря.

        Кабаєва Софія підготувала виставку ілюстрацій до творів поета.

        Такі  заходи виховують  почуття поваги до творчості  Т. Шевченка, рідного краю, народу.

      Час не владний над пам’яттю  народу. Тарас Шевченко залишається довіку нашим безсмертним сучасником. Він з нами, живий, непоборний: у назвах вулиць і площ, у пам’ятниках  і меморіальних дошках, в мільйонах примирників своїх книг.


Вічний, як народ

Щороку в березневі дні все прогресивне людство вшановує Генія і Пророка, який став символом України, Т. Г. Шевченка. Нині ми відзначаємо 200-річний ювілей великого поета і мислителя. 14 березня 2014 року в Узинській ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 вчителем української мови та літератури Олексієнко Н.І. був проведений виховний захід "Вічний, як народ. 

   

  14 березня 2014 року в Узинській ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 вчителем української мови та літератури Олексієнко Н.І. був проведений виховний захід "Вічний, як народ.
  Учні 10-Б класу, гортаючи сторінки святого Кобзаря, переконалися, що твори Т. Г. Шевченка є  вічними, безсмертними, як український народ, що породив Генія.
  Десятикласники читали напам'ять уривки творів Шевченка, інсценізували поему "Катерина", а вихованці шостих класів - фрагмент із твору Ж.Гармоша "Найяскравіша Зірка".
У кінці свята всі разом подивилися фільм про Т .Г. Шевченка "Вічний, як народ".
 

 

У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє

Бібліотека Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 разом с класоводами Бєкєтовою Л.Л і Соколюк Н.М провели конкурс дитячої творчості серед учнів 4х класів « У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє»  з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. За результатами конкурсу в номінації « Краще поетичне слово Кобзаря» переможцями стали:
Чурип Анастасія
Липовенко Вікторія
Коваленко Анастасія
Цируль Даша
  
 А  в  номінації « Ілюстрація до творів Шевченка»  переможцями  стали:
Дядічева Маргарита
Назарко Захар
Ємець Даша
Чурип Анастасія
Такі заходи дають можливість розкрити таланти наших вихованців.
Ми щиро дякуємо учасникам конкурсу, а їх було 44. Нехай у ваших серцях завжди живе Шевченкове слово.
 

 


 

Є в Шевченка народження дата - дати смерті в Шевченка немає

18 березня 2014 року у Макіївському НВО, що на Білоцерківщині, відбулося літературно-мистецьке свято, приурочене 200-літтю з дня народження Великого Кобзаря «Нехай сіяє вічно Шевченкова весна». 

   

       Перед очима глядачів промайнули дитячі роки Шевченка, тяжка сирітська доля,  кріпаччина, солдатчина, роки заслання. Лунали безсмертні рядки з творів Тараса, діти інсценізували уривки з поем «Катерина», «Причинна», «Лілея», виконували пісні на вірші поета, в яких і туга за рідною землею, і мотиви єднання, і біль за долю України, і заповіт нащадкам. 

    

Нікого не залишила байдужим гра юних артистів - Біденко Віри у ролі Катерини, Гури Наталії у ролі Оксани, Кравченка Євгенія у ролі маленького Тарасика та інших. А організатором цього дійства була вчитель української мови та літератури Василенко Ірина Петрівна.

 

 


 

Шевченківські дні в НВК "Узинська гімназія"
 
12 березня 2014 року  учні НВК "Узинська гімназія" продовжили зустріч із Тарасом Шевченком. Гімназисти брали участь у святі "Ми тебе не забули, Тарасе!"
      
 Діти зустрілися із маленьким Тарасиком і його подружкою Оксаною Коваленко, із пастушками, які разом із Шевченком пасли чужі ягнята. А Тарас - підліток говорив про свою Україну, лани широкі, Дніпро поміж зеленими берегами, Київ золотоверхий.
 Учениця 5-А класу Вишнівська Олександра заспівала пісню "Зорt моя вечірняя", а Вадзінський Іван висловив свою любов до Батьківщини у пісні "Розкажу про Україну".
  
      Дівчатка співали "Подоляночку" і раділи, що прийшла весна, яка дала світові Великого Кобзаря.
     4 березня учні НВК "Узинська гімназія" висловили думки з теми  "Т.Г. Шевченко - український художник". Гімназисти дізналися, що Шевченко є автором понад тисячі творів образотворчого мистецтва - станкового живопису, монументально-декоративного розпису, графіки, скульптури, він був великим майстром акварелі, олії, пера, офорту, рисунка олівцем. Твори Шевченка-художника длосліджено, класифіковано, оцінено не раз. Можна безкінечно сперечатися про академізм, романтизм, гуманізм, реалізм в його творчій манері, але його творіння такі ж безсмертні, як безсмертний народ, що породив великого художника і поета
     3 березня гімназисти продовжили гортати сторінки життєвого та творчого шляху Тараса Григоровича Шевченка. Учні слухали вчителя та дітей, які читали на пам'ять вірші Кобзаря, дивилися презентацію "Життєпис Тарас Шевченка"
 

 


 

Шевченківські читання на Білоцерківщині
 
11 березня 2014 року на Білоцерківщині відбувся конкурс читців поезії Шевченка, в якому взяли участь учні 5-11 класів. Діти  змагалися у двох вікових категоріях - 5-7 класи та 8-11 класи. 
         
Звучали безсмертні рядки із творів Шевченка -  тут і жіноча доля, і біль за майбутнє України, і мотиви єднання.  Учні  декламували вірші, співали пісні на слова Шевченка, звучали сопілка та бандура. Юних декламаторів оцінювало почесне журі.  Найкращою  серед учнів 5-7 класів стала Кошенко Каріна, учениця 6 класу Піщанського НВО, з поезією «Думка».  Перемогу у віковій категорії 8-11 класи здобула Говгаленко Вікторія, учениця 11 класу Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з баладою «Лілея».
        
        Кожен учасник отримав подарунок – безсмертну книгу Т.Г. Шевченка «Кобзар».
 

 


 

Слухайте голос безсмертний Тараса
 
Тарасе, наш Кобзарю,
Всюди приходиш нині ти, як свій,
Тебе вітають щиро люди
На всій Україні моїй.
  
Вічно живе сила поезій Т.Г. Шевченка. Немає, мабуть, в Україні людини, яка б не любила і не знала його поезій. Учні Макіївського НВО шанують і поважають поета і з великим задоволенням читають його вірші. П'ятого березня 2014 р., у школі пройшов конкурс читців віршів Т.Г. Шевченка "Слухайте голос безсмертний Тараса" .Переможцями стали такі учні: Шульга В., Ярова Я., Василенко М., Перебийніс Ю., Перебийніс Л., Павленко В. та Гура Н

 


 

Шевченківський урок у Фастівському НВО
 
07.03.2014  року перший урок «Об’єднаймося ж, брати мої!» у Фастівському НВО, що на Білоцерківщині,  був проведений вчителями початкової та середньої ланки. У бібліотеці була організована виставка до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
У початковій ланці учні пригадали цікаві факти з біографії Т.Г. Шевченка, декламували напам’ять вірші поета, ознайомилися з його художніми роботами, автопортретами.
  
            Шевченківський урок у старших класах був проведений з метою, аби не просто вшанувати пам'ять поета, але й відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови.
            Учні початкової та середньої ланки присвятили пам’яті поета літературну вікторину «У вінок Кобзареві», де позмагалися на кращого знавця життя і творчості поета.

 


 

Невмирущий Кобзар
 
Шевченкове слово вічне і живе! Все прогресивне людство відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.  06.07.2014 року Вдячні нащадки, учні 3-А і 3-Б класів Узинськоъ ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, що на Білоцерківщині разом з класоводами Кардаш Г.П. та Дарменко В.М., провели усний журнал "Невмирущий Кобзар". Гортаючи сторінки журналу учні нагадали присутнім сторінки біографії поета. Діти читали поезії, співали пісні на слова Т.Г. Шевченка, водили хороводи і цим висловили свою шану невмирущому Кобзарю.

  

 


 

Пісенність та мелодизм у поезії Тараса Григоровича Шевченка
 
03 березня 2014 року  у  Піщанському НВО, що на Білоцерківщині,  учителем Ляшенко Л.П. було проведено інтегрований урок з музичного мистецтва та української літератури з теми «Пісенність та мелодизм у поезії Тараса Григоровича Шевченка». Учні  п’ятого та дев'ятого класів  слухали, аналізували  одну з пісень на вірші Шевченка "Думи мої, думи", споглядали  однойменну  репродукцію картини М. Божія, розповідали про Т.Г.Шевченка як художника, слухали та характеризували  улюблені пісні поета, зокрема   «Гей, на горі там женці жнуть...», «Та забіліли сніги».
  
   Ляшенко Ліля Петрівна розповіла учням як в усьому світі  вшановують пам'ять   нашого видатного письменника Т.Г.Шевченка. Улюбленими цитатами з його  поезій, діти утвердили своє переконання, що «Дерево життя» творчості поета є безсмертним для людей усього світу.   Учні відкрили сторінки нової книги «Для мене Шевченко це…..» Учитель ставила за мету  навчити   дітей розуміти і  знаходити взаємозв'язок між окремими видами мистецтва; аналізувати вірші з музичної точки зору; розвивати вокально-хорові навички, вміння сприймати музику. Л.П.Ляшенко  прищеплювала  любов до музики та літератури; виховувала  і розвивала  художньо-естетичний смак дітей.

 


 

Сторінками життя та творчості Шевченка
 
Тарас Шевченко по праву займає почесне місце, бо з вогнем у серці захищав свободу і незалежність України, честь і гідність народу.
        3 березня 2014 року учні Макіївського НВО "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок", що на Білоцерківщині,  підготували інсценізації з життя та творів поета. Усі інсценізації були дуже цікаві. Учні показали фрагменти з дитинства        Т.Г. Шевченка: його допитливість, прагнення до навчання та малювання. Школярі зустрілися з героями творів письменника. Це і інсценізація балади "Тополя", і поеми "Катерина", "Наймичка" та інших творів. Усі класи отримали нагороди за підготовлені інсценізації.
  
      Організували цей захід учителі української мови і літератури  Івахненко Т.С., Василенко І.П., Куценко М.Г.

 


 

 

 


 

 

      
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Block title
Block content
Корисні посилання

Освітній портал