Четвер, 13.05.2021, 21:47
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS

Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації

Меню сайту
Пощук

Поради лідеру

Пам'ятка лідерові

 1. Отримавши доручення, перш за все потрібно з'ясувати, в чому його суть: яка його мета,до якого часу воно повин­но бути виконане. 
 2. Пам'ятай: одержане завдання ти повинен доступно пояс­нити товаришам. 
 3. Добре підготуйся до роботи. 
 4. Зрозумій свої обов'язки і права як керівника, а також під­леглих тобі товаришів. 
 5. Якщо робота, яку ти організовуєш, потребує матеріальних за­трат, виріши з дорослими, де взяти кошти. Склади список усіх необхідних матеріалів. За всі витрачені кошти відзвітуйся. 
 6. Добре знай товаришів, на що кожен здатний. Чим більше ти будеш знати про своїх товаришів, тим краще ти змо­жеш організувати виконання спільної справи. 
 7. Перш ніж приступити до роботи, склади план. Назви основ­ні етапи роботи, послідовність їх виконання. Виділи голо­вне, передбач утруднення і подумай, як їх можна уникнути. 
 8. Познайом своїх товаришів з метою, завданнями роботи, обговори з ними план. Уважно послухай усі пропозиції та зауваження, дай відповіді на запитання. Врахуй усі розум­ні поради, прийми колективне рішення. І — за роботу!
 9. Спочатку постав себе як керівник, організатор, тобто той,
  хто уважно, чуйно ставиться до підлеглих, але разом з тим виявляє свою рішучість при виконанні спільної справи.
 10. В організаторській роботі важливо правильно розставити людей і керувати ними в ході справи, зроби так, щоб кожен отримав конкретне завдання відповідно до своїх мож­ливостей і задатків. Попроси кожного повторити те, що ти йому доручив, запитай, як він збирається його виконувати, допоможи порадою. Точно вкажи строки виконання і на­гадай, що після виконання завдання необхідно відзвітува­ти про хід роботи, матеріали, які були використані. Якщо якесь завдання виконуватиме декілька осіб, признач стар­шого. Не берись за все сам, один ніколи не зробить того, що може зробити добре організований колектив. Твоє за­вдання — домогтися цієї організованості. Не сиди склав­ши руки, коли інші працюють, якщо ти не зайнятий, вклю­чайся в роботу, допоможи тому, кому важко.
 11. До товаришів стався справедливо, суди про них по роботі, а не по словах або твоїх особистих симпатіях. Будь тактов­ним, ввічливим.
 12. Якщо завдання не виконане, перш за все виясни причини: можливо, це викликано хворобою або браком досвіду чи умінь. Якщо поважних причин немає, то слід товариша пере­конати, пояснити йому важливість справи, показати, як пра­цюють інші, сказати, що ти вимагаєш не для себе, а для спіль­ного блага, що сьогодні ти керівник, а завтра, можливо, керів­ником буде він. Якщо переконання не допомагають, звернись до колективу, використавши право осудження. Тільки вико­риставши всі способи свого впливу і колективного, звернись за допомогою до старших. Разом із тим пам'ятай про схва­лення і заохочення, його заслуговують кращі
 13. Не гарячкуй, коли вирішуєш важливі питання. У такому стані легко допустити помилку. Але якщо це сталось, визнай її та виправ. Не зазнавайся. Не думай, що тільки ти можеш бути керівником. Не відривайся від тих, ким повинен керувати, будь товариським. Не впадай у відчай, коли важко.
 14. Ніякої організації не може бути без обліку, перевірки ви­конання, контролю і звіту про зроблене.
 15. Придбай записну книжку, куди вноситимеш план, необхід­ні списки, розподіл доручень, помітки про контроль, облік.


deshcho_pro_zbori.doc25 КБ

zapovidi_lideram.doc37.5 КБ

liderstvo.doc32 КБ

organizaciya_stvorennya_radi_us.doc63 КБ

proekt.doc34.5 КБ

stattya-yakshcho_ne_ya.doc22.5 КБ

struktura_rrub.doc34.5 КБ

shemi_do_vistupu_po_samovryaduvan.doc88.5 КБ

uchnivske_samovryaduvannya_2.doc38.5 КБ
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Block title
Block content
Корисні посилання

Освітній портал