Субота, 27.04.2024, 04:12
Ви увійшли як Гость | Група "Гості"Вітаю Вас Гость | RSS

Відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації

Меню сайту
Пощук

РОЗДІЛ І


    У 2013 році відділ освіти, методисти районного методичного кабінету, працівники централізованої бухгалтерії, групи з господарського обслуговування, керівники закладів освіти, педагогічні працівники працюватимуть над реалізацією державної освітньої політики, основних напрямків розвитку освіти в ХХІ столітті, визначених у Національній доктрині розвитку освіти, Законах України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» та Указах Президента України, постановах Кабінету Міністрів України, наказах Головного управління освіти і наука Київської облдержадміністрації, розпорядженнях Білоцерківської райдержадміністрації.


РОЗДІЛ І
 
ВСТУП  
Основні підсумки діяльності відділу освіти у 2012 році
 та завдання на 2013 рік


У 2012 році відділ освіти Білоцерківської районної державної адміністрації спрямовував діяльність навчальних закладів на реалізацію завдань у галузі освіти, виходячи з фактичних обсягів фінансування освіти в районі. У районі функціонували 38 загальноосвітніх навчальних закладів (15 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ  та І-ІІ ступенів, 1 гімназія, 6 навчально-виховних комплексів, 16 навчально-виховних об’єднань ), 2 позашкільних та 14 дошкільних навчальних закладів, які перебувають у комунальній власності Узинської міської, Терезинської селищної та сільських рад району.

Дошкільна освіта – найважливіша складова безперервної освіти

       Загальна кількість дітей від 1 до 6 років  у районі становить 2369 дітей. Дошкільні навчальні заклади відвідували 1167 дітей, що становить майже 50% від загальної чисельності дітей відповідного віку, у тому числі 364 дитини  п’ятирічного  віку, що становить 100%.
    Завдяки спільним зусиллям відділу освіти, голів міської та сільських рад, громадськості покращено естетичний вигляд дошкільних закладів, оновлено предметно-ігрове та розвивальне середовище ДНЗ.
    Навчально-виховний процес з дітьми дошкільного віку  забезпечують 121 педагогічний працівник. З повною вищою  освітою працює 57 педагогів  (що становить 47%), із середньою спеціальною – 64 (53%).  У 2012 році підвищено кваліфікацію 9 вихователів ДНЗ на курсах КОІПОПК, атестовано 5 працівників.
Відділом освіти у 2012 році проведена атестаційна експертиза 4 дитячих навчальних закладів району: «Теремок» с. Острійки, «Малятко» та «Ромашка» с.Озерна, «Ялинка» с.Трушки, їх робота визнана достатньою.
Відділом освіти, органами місцевого самоврядування, керівниками навчальних закладів проведено відповідну роботу  щодо організації  харчування дітей. Вартість одного дітодня в  зоні зі статусом посиленого радіологічного контролю району становить 18,00 грн., у зоні без такого статусу – 15,00 грн.
    Останнім часом спостерігається тенденція до збільшення захворюваності дітей дошкільного віку.
    Для задоволення освітніх запитів дітей з особливими потребами у ДНЗ «Сонечко» м. Узин функціонує група для дітей з вадами опорно-рухового апарату (4 особи). Колективом закладу створено умови для реабілітації хворих дітей за допомогою сучасного лікувально-профілактичного обладнання.

Упровадження нового Державного стандарту початкової  освіти

    Упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти розпочалося з 1 вересня 2012 року і здійснюватиметься поступово до 2015 року.    Головним завданням сьогодні є: підготовка вчителів початкових класів до викладання  предметів  за новими програмами; забезпечення належної навчально-матеріальної, методичної бази з метою створення сучасного комфортного навчального середовища для першокласників; підготовка дітей і  батьків до навчання в нових умовах. На вирішення цих завдань спрямована Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа», оголошена у серпні 2012 року відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25.05.2012 року № 627. Для обміну досвідом, вивчення стану готовності навчальних закладів до впровадження нових стандартів початкової освіти делегація освітян Черкаської області відвідала   4 школи нашого району, а представники освіти Білоцерківщини побували  у навчальних закладах Чернігівської області.
    У 2013 році у районі планується навчання вчителів, які будуть викладати інформатику для учнів початкових класів, починаючи з 2 класу згідно з новими програмами, а також продовжиться навчання тих педагогів, що будуть викладати у перших класах.
    У 2012-2013 н.р. у 38 загальноосвітніх закладах району працює 152 вчителів початкових класів, з них 108 мають вищу освіту, 44 - середню спеціальну. 58 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 24 першу, 12 – другу, 58 категорію «спеціаліст». Звання «учитель-методист» мають 6 вчителів, «старший вчитель» - 20.
    На 01.09.2013 р. кількість учнів початкових класів становить 1600, з них 523 навчаються у міських школах,  а 1077 – у сільській місцевості.

Загальна середня освіта

    У районі збережено мережу загальноосвітніх навчальних закладів.  Реорганізовано 3 заклади: Узинську гімназію реорганізовано у НВК «Узинська гімназія – ЗОШ І ступеня», Сухоліську ЗОШ І-ІІ ступенів у Сухоліський НВК «ЗОШ І- ІІ ст.. - дитячий садок», Чепиліївську ЗОШ І-ІІІ ст. у Чепиліївський НВК «ЗОШ І-ІІІст – дитячий садок».
У  38 закладах навчається   4223 учні: у 1-4 класах 1600, у 5-9 класах – 1962, у 10-11 – 661. Середня наповнюваність класів у закладах освіти міста Узин становить 18,6, у сільських школах – 9,2. Видатки на одного учня шкіл становлять від 2886 грн. до 26571 грн.
    У 2012 році з 9- их класів випущено 466 учнів; з них 279 продовжують навчання у ЗНЗ,  35 -  у ПТНЗ, 140 - у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, заочно навчаються 8 випускників, 4 працевлаштовані.
     З 11- их класів випущено  420 учнів.    У 2012 році 19 випускників нагороджено золотою медаллю, 3 - срібною.
    Профільне навчання в старшій школі – один з найважливіших компонентів модернізації загальної середньої освіти. Профілізація необхідна для забезпечення індивідуальних потреб учнів, які виявляють підвищений інтерес до вивчення окремих предметів, у яких відбулося професійне самовизначення. Проте у більшості навчальних закладів Білоцерківщини як сільського регіону  впровадження профільного навчання утруднене тим, що немає паралельних класів у більшості сільських шкіл. А у міських школах Узина профільне навчання запроваджене лише в Узинській ЗОШ №2 та в НВК «Узинська гімназія»,  яким охоплено 88 учнів. У міських школах запроваджено такі профілі навчання: іноземна філологія (11 учнів), правовий профіль (15 учнів), історичний (18 учнів), економічний (26 учнів), у сільській – профільне вивчення англійської мови (18 учнів).
У Фурсівській школі з поглибленим вивченням англійської мови функціонують 7  класів з поглибленим вивченням предмета, охоплено навчанням 121 учень, в Узинській гімназії – 9 класів (152 учні), тобто усього охоплені поглибленим вивченням предметів 273 учнів.    Однією з причин  низького показника профілізації освіти району є  недостатнє матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів, без якого впровадження багатьох профілів неможливе.
Отже, в умовах демографічної кризи особливо гостро постає питання якості освіти у сільських школах.  Інноваційним підходом до вирішення зазначеної проблеми є забезпечення належної роботи  освітніх округів для старшокласників, які заплановано створити  на базі загальноосвітніх закладів м.Узина.
    Одним із завдань освітньої галузі району є модернізація її системи. Мережу загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2015  роках заплановано реорганізувати відповідно до плану, що розробляється координаційною радою. Необхідною умовою здійснення заходів з модернізації мережі є забезпечення організованого підвезення учнів та педагогічних працівників до місць навчання та в зворотному напрямі. У 2012 році в Білоцерківському районі організовано підвезення 743 учнів та 381 вчителя. З них 557 учнів  та 29 вчителів підвозяться за програмою «Шкільний автобус», 186 учнів та 352 вчителів підвозяться рейсовими автобусами. У 2012 році до Білоцерківського району надійшло 2 автобуси за програмою «Шкільний автобус», які були передані Острійківській ЗОШ та Розаліївському НВО. У районі працюють усього 10 шкільних автобусів.
    Невід’ємною складовою сучасного навчально-виховного процесу є психологічний супровід учнів. У 2012 році кількість практичних психологів району становила  20 фахівців. З них 1 має повне навантаження, 19 - неповне. 18 практичних психологів мають фахову освіту, 2 -  не мають. Лише 1 кабінет практичного психолога на 100% відповідає нормам, 7 кабінетів знаходяться у пристосованих приміщеннях, 12 є суміщеними робочими місцями. Отже, більшість з них не відповідають Положенню про психологічний кабінет, а відсутність окремого робочого місця психолога утруднює реалізацію корекційно-розвивального напряму роботи. Лише 11 практичних психологів мають окремі кабінети, 24 – суміщені робочі місця.
    У закладах освіти району працює 35 соціальних педагогів, 19 із яких також не мають фахової освіти. Отже, одним із завдань є здобуття фахової освіти тими вчителями, які працюють соціальними педагогами.    

Якість освіти як показник роботи вчителя

Важливим підсумком роботи кожного закладу є його успішна державна атестація. У 2012 році таку атестацію пройшли Биковогребельське НВО, Фурсівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Іванівський НВК, Черкаське НВО, Терезинське НВО з оцінкою «достатньо». Педагогічні колективи зазначених закладів проаналізували результати своєї роботи й спланували програми розвитку на подальші 10 років.
     Протягом 2012 року відділом освіти та районним методичним кабінетом вивчався стан викладання таких предметів: світової літератури, природознавства, фізики, астрономії, економіки, трудового навчання, у початковій школі – мистецтва.      За результатами державної підсумкової атестації 2011-2012 н.р.  в 9-х класах високий рівень навчальних досягнень з української мови мають 16% учнів району, достатній рівень – 43%, середній – 39%, початковий – 2%. Високий рівень навчальних досягнень з математики у 13% учнів, достатній – у 40%, середній – у 43%, початковий – у 5%. З географії високий рівень навчальних досягнень показали 17% учнів, достатній – 41%, середній – 36%, початковий – 5%. Високі результати з біології у 19% учнів, достатні – у 41%, середні – у 37%, початкові – у 2%.
    За результатами державної підсумкової атестації 2011-2012 н.р.  в 11-х класах з української мови  знання високого рівня виявили 21% учнів району, достатнього – 41%, середнього – 36%, початкового – 1%. З математики високий рівень знань мають 19% учнів, що здавали цей предмет, достатній – 36%, середній – 43%, початковий – 2%. 26% учнів, що здавали історію України, показали високий рівень знань, достатній – 44%, середній – 27%, початковий – 1%.
           
Обдаровані діти

    Невід’ємним напрямом роботи освітньої галузі є робота з обдарованими дітьми. Продовжується реалізація районної Програми роботи з обдарованою молоддю . При відділі освіти створено банк даних обдарованих дітей. Уся інформація про них заноситься в картотеку, яка налічує на даний час 289 учнів. У районі роботу з обдарованими дітьми ведуть 16 наукових товариств у системі МАН, 147 учителів.
    У 2011-2012 навчальному році  27 учнів стали призерами обласних предметних олімпіад з 15 предметів, з них два учні посіли І місце, 6 учнів – ІІ місце та 19 учнів  - ІІІ місце.  Двоє переможців обласної олімпіади стали учасниками всеукраїнського етапу олімпіад. Ці діти навчаються в таких закладах: 1 призер – у Маловільшанській ЗОШ І-ІІІ ст. №2, 1 – у Матюшівській ЗОШ І-ІІ ступенів, 1 – у Поправському НВО,  по два призери підготували вчителі Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Томилівського НВО І-ІІІ ступенів, Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, п’ять учнів-призерів навчаються у  Шкарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, дев’ять – в Узинській гімназії.
    В обласному етапі конкурсу - захисту науково - дослідницьких робіт  взяли участь 5 учнів-членів МАН, двоє з них стали призерами і двоє отримали заохочувальні нагороди (призерів підготували вчителі Узинської гімназії).
    До здобутків у роботі з обдарованими та талановитими учнями закладів освіти  можна віднести
•    отримання учнями району двох призових місць в обласному етапі поетичного конкурсу «Зерна доброти» (учні Узинської гімназії та  Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ст.)
•    отримання І місця на обласному та призового на всеукраїнському етапах ХІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.. П.Яцика (учениця Узинської ЗОШ №1).
Проте учні району взяли участь не в усіх конкурсах, не отримали жодного призового місця у багатьох із них. Так, немає жодного призера обласного етапу Всеукраїнського конкурсу, присвяченого шевченківським дням, конкурсу-захисту учнівських робіт «Космос. Людина. Духовність», Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка, конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу», конкурсу «Топоніміка й історія освіти рідного краю».

Позашкільна освіта

    Розвиток позашкільної освіти Білоцерківщини у 2012 році визначався необхідністю реалізувати державну політику у галузі позашкільної освіти, а саме: Закону України «Про позашкільну освіту», Указу президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» від 30.09.2012 № 926, Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року та соціальної програми розвитку позашкільної освіти «Позашкілля+», яка є інтегрованою складовою Програми розвитку системи освіти Київської області на 2011-2014 роки. У системі освіти Білоцерківського району функціонують  2 позашкільні навчальні заклади. У РБДЮТ займаються 2340 гуртківців, у ДЮСШ – 611 дітей. Станом на 01.10.2012 року кількість гуртків у Районному будинку дитячої та юнацької творчості становила 136, 45 секцій у Дитячо-юнацькій спортивній школі  з 5 видів спорту.
985 гуртківців позашкільних навчальних закладів у 2012 році взяли участь  у  районних конкурсах,  274 – у заходах обласного рівня,  12 – всеукраїнського, 5 – міжнародних. Одним із якісних показників роботи позашкільних навчальних закладів є наявність у них зразкових колективів. У 2012 році нараховувалося 3 колективи, що мають це високе звання: газета «Дзиґа» районного будинку дитячої та юнацької творчості, художній колектив «Чарівниці» Яблунівського НВК, музей с. Шкарівка.
Набуває розвитку дитячий лідерський рух та організація діяльності органів учнівського самоврядування. У Білоцерківському районі діє Рада лідерів. У 38 навчальних закладах Білоцерківщини діють органи учнівського самоврядування. Для їх розвитку організовано Школу лідерів на базі Білоцерківського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Улітку 2012р. на базі дитячої здравниці «Дружба» було проведено районну учнівську конференцію та літню школу лідерів.
У 2012 році в позашкільних закладах району працювало 15 основних керівників гуртків та 103 сумісники, 22 тренери (10 штатних і 12 за сумісництвом).

     Орієнтири виховання

    Виховна робота у 2012 році у ЗНЗ  спрямовувалася відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України. Систематично проводились семінари для заступників директорів з виховної роботи, класних керівників, педагогів-організаторів, на яких  розглядались питання організації навчально-виховного процесу  для дітей різних вікових категорій,  становлення і розвитку учнівського самоврядування,  попередження, виявлення проявів агресивності і насильства в учнівському середовищі.
           Кожен навчальний заклад має свої традиції, пріоритетні напрямки виховної роботи, завдяки чому нагромаджено  позитивний досвід з різних напрямів виховання: краєзнавчого, правового, художньо-естетичного, патріотичного тощо.
    Робота з превентивного виховання, профілактики правопорушень, інших негативних явищ серед неповнолітніх в ЗНЗ теж має системний та плановий підхід. Для цього створено банк даних дітей,  які схильні до девіантної поведінки і перебувають на внутрішньошкільному обліку ЗНЗ  та на профілактичному  обліку у відділі  у справах дітей кримінальної міліції. Усі учні , що  стоять на обліку, охоплені громадськими дорученнями, залучені до роботи у шкільних дитячих об’єднаннях,  гуртках та  секціях. Посилено увагу  до виконання ст.56 Закону України «Про освіту» щодо виховання в дітей та молоді поваги до батьків, жінки, старших за віком, народних традицій та звичаїв, національних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального устрою, дбайливого ставлення до історико-культурного та природного середовища країни, а також  запобігання вживання  ними алкоголю, наркотиків, інших шкідливих  звичок.                                                                              
    З метою правової освіти та виховання на базі навчальних закладів проводилися загальношкільні батьківські збори за участю представників правоохоронних органів, дільничних інспекторів, спеціалістів служби у справах дітей.
     Колегією відділу освіти у 2012 році розглядалося питання про реалізацію завдань Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України в системі освіти Білоцерківського району.

    
Комп’ютеризація
    
            Загальноосвітні заклади  забезпечені 420-ма одиницями комп’ютерної техніки, з них 35 придбано протягом 2012 року. У школах функціонує 30 навчальних комп’ютерних комплексів, з них 23 – у сільських навчальних закладах, 7 – у міських.  На одне робоче місце, обладнане  сучасним комп’ютером, у середньому   припадає 19 учнів 5-11 класів. 36 навчальних закладів підключено до мережі Інтернет і користуються електронним зв’язком.
    Вагомою складовою інформаційного простору навчального закладу є шкільний сайт як електронний представник школи в мережі Інтернет. Його створення – це перший крок до відкритості шкільного навчально-виховного процесу, що сприяє приверненню уваги громадськості, батьків до питань формування і реалізації освітньої політики школи. В інформаційному освітньому просторі системи освіти  району діє 36 шкільних сайтів, 7 сайтів дошкільних закладів, 2 сайти позашкільних навчальних закладів, сайт відділу освіти та сайт РМК.  У 2011-2012 н.р. 3 заклади освіти та районний методичний кабінет узяли участь в обласному конкурсі-захисті Web-сайтів. Лауреатом конкурсу визначено районний методичний кабінет.
    Підготовку за программою Intel «Навчання для майбутнього» у 2011-2012 н.р. пройшли 214 педагогів. У 2012 році показник учителів, навчених за цією програмою в районі, становив 89%.

Педагогічні кадри
   
    У загальноосвітніх закладах  району працюють 743 педпрацівники. Серед них  48 мають звання «учитель - методист», 97 - «старший учитель», 281 педагог має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».
     Навчальні заклади укомплектовані педагогічними кадрами на  100%,  розстановка їх умотивована і раціональна, здійснюється з урахуванням творчих здібностей і побажань педагогів.
    Актуальною для району є проблема вікового складу педагогічних кадрів, особливо у сільській місцевості. Упродовж останніх п’яти років спостерігається тенденція щодо старіння педагогічних кадрів. Кількість працюючих пенсіонерів  на сьогоднішній день становить  142 чол., або 19%.
    У 2012 році курсову підготовку пройшли  172 педагоги. Значна увага приділяється підготовці педагогічних працівників до оновлення змісту освіти на базі обласних опорних закладів освіти та шкіл ППД. У 2011-2012 н.р. слухачами їх були 23 педагоги.
        Свою фахову майстерність педагоги підтвердили під час атестації. Усього у 2012 році атестовано  108 вчителів, з них  присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 6, встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший вчитель»  –  17 педагогам .  6 педагогам встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «вчитель-методист».  23 педагогам встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
У районі реалізується концепція дистанційного навчання педагогів: створено 2 центри дистанційного навчання, які функціонують на базі Фурсівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Узинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, на базі КОІПОПК курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою навчання пройшли 16 педагогів.
    Відділом освіти проводиться робота з підготовки резерву управлінських кадрів за програмою «Дайте мені шанс». Протягом 3 років слухачами таких курсів є 4 педагоги .
     У 2012 році на районному етапі конкурсу «Учитель року-2012» випробовували свою майстерність  5  педагогів. Четверо переможців представляли район на обласному конкурсі, один з учасників став його лауреатом (учитель української мови та літератури Шкарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зубченко Валентина Олексіївна).
    Щороку вчителі представляють матеріали свого досвіду, програми на науково-методичну експертизу КОІПОПК. У 2012 році таких матеріалів було 2, один з них занесений до анотованого каталогу КОІПОПК.
    Центром організації методичної роботи з педагогами, яка реалізується в основному через колективні та індивідуальні форми, є районний методичний кабінет,  яким організовано  різні форми навчання педагогічних працівників, а саме: 29 предметних методичних об’єднань, 26 семінарів-практикумів, 6 районних творчих груп, 1 динамічна група, 3 проблемних семінари, 5 шкіл молодих спеціалістів, 2 школи молодого керівника, 2 школи підвищення педмайстерності, 1 школа педагогічної майстерності, 1 школа вищої педмайстерності, університет педагогічних знань вчителів початкових класів, творчий клуб «Мрія» вчителів-словесників, 13 консультпунктів з питань удосконалення навчально-виховного процесу, творчого використання елементів ППД, педагогічна майстерня вчителів історії, постійно діючі семінари. Їх учасники знайомилися з перспективним досвідом, новинками методичної літератури, нестандартними методичними заходами та уроками.
    Про підвищення результативності методичних заходів з педагогічними працівниками свідчать:
•    підвищення результативності участі команди району в олімпіадах, конкурсах;
•    якість методичних матеріалів, що подаються на районну виставку «Освіта Білоцерківщини»;
•    зростання відсотку педагогів, що володіють комп’ютером та застосовують ІКТ, інноваційні технології  під час навчально-виховного процесу.
    У 2013 році необхідно продовжити роботу методичного кабінету над вирішенням науково-методичної проблеми «Творче спрямування діяльності освітян району на всебічний розвиток особистості учня, формування його базових компетенцій на основі вдосконалення методичної культури кожного педагога шляхом використання традиційних  та впровадження інноваційних  технологій навчання і виховання»,  удосконаленням структури методичної роботи відповідно до діагностування, педмайстерності, запитів та інтересів різних категорій педагогів та керівників навчальних закладів згідно з Положенням про районний (міський) методичний кабінет;
    підвищити рівень моніторингу різних аспектів результативності науково-методичної роботи;
    забезпечити впровадження проектних технологій у роботу закладів освіти району»;
    надавати дієву адресну і результативну методичну допомогу педагогічним працівникам, керівникам навчальних закладів згідно плану роботи;
    продовжити роботу зі створення системи виховної роботи в районі, враховуючи специфіку регіону та вікові особливості учнів, активізувати діяльність учнівського самоврядування;
    активізувати роботу в закладах освіти щодо впровадження нових ефективних технологій навчання та виховання учнів, дослідно-експериментальної діяльності, співпраці з науковцями, інноваційної діяльності;
     виявлення, вивчення, узагальнення і впровадження ППД;
    активізувати роботу соціально-психологічної служби з проблеми пошуку та розвитку здібних і обдарованих дітей; удосконалити систему підготовки до олімпіад, турнірів, конкурсів через діяльність шкільних факультативів, гуртків, індивідуальну роботу та гуртків позашкілля;
    вивчати досвід роботи педпрацівників  та керівників шкіл, якісно, відповідно рекомендацій узагальнювати та оформляти його в різних формах;
    оптимізувати роботу щодо організації проведення та участі в конкурсі-презентації  "Обдарованість. Знахідки освітян".
    Зусилля методичної служби району слід спрямувати на забезпечення необхідних умов для вирішення психолого-педагогічних проблем переходу на новий зміст освіти,  впровадження програми профільного навчання:
    


Шкільна бібліотека

       У 2012 році  фонд шкільних бібліотек збільшився  на 1517 примірників. У бібліотеках проводилась  робота з поповнення бібліотечних фондів завдяки спонсорській допомозі,  шляхом проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу». 7 шкільних бібліотек комп'ютеризовані та  4 підключені до  мережі Інтернет.  У 2012 році бібліотека Шкарівської ЗОШ стала бібліотечно-інформаційним центром.
     Загальна  забезпеченість підручниками учнів 1-11 класів   складає  95 %.  Аналіз основних показників роботи бібліотеки за навчальний рік свідчить про відповідність діяльності бібліотеки запланованому змісту роботи.  
    Бібліотекарі та читачі шкільних бібліотек Білоцерківського району беруть участь у районних та обласних конкурсах «Шкільна бібліотека», «Найкращий читач року», «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».  У 2012 році на обласну виставку «Освіта Київщини» було  подано матеріали методичного збірника «На допомогу бібліотекарю» (випуск ІІ).
    У 2012 році завершилася робота за районною програмою «Шкільна бібліотека», проте вона не вирішила існуючих у бібліотеках проблем через недостатнє фінансування.
       
Дитина з особливими потребами та охорона її дитинства

    Пильна увага відділу освіти сконцентрована на допомозі дітям, що перебувають у несприятливих умовах та екстремальних ситуаціях.  Створено та щорічно поновлюється банк даних щодо дітей соціально незахищених категорій, де налічується 73 дітей-сиріт, 63 дітей, позбавлених батьківського піклування.  З них 49 проживають у сім’ях опікунів,   9  дітей  виховуються у  прийомних сім'ях,  28 – у дитячих будинках сімейного типу.  
У районі налічується 105 дітей-інвалідів. За індивідуальною формою навчається 31 дитина.
У районі створені 4 логопедичні пункти (у Трушківській ЗОШ, Маловільшанському НВК, Узинських ЗОШ № 1 та №2), де ведуться заняття для  190 дітей.
        Відповідно до чинного законодавства, відділом освіти виплачена  грошова допомога на придбання шкільної та спортивної форми; одноразова грошова допомога  дітям-випускникам а також особам, яким  виповнилося 18 років.
    Пільговим харчуванням як потерпілих від аварії на ЧАЕС охоплено 1744 дитини (100%), 70 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування (100%), 51 дитина з малозабезпечених сімей (100%).  Вартість харчування молодших школярів незабрудненої зони та пільгових категорій старших класів цієї зони становить 7,50 грн., їх виділяє Білоцерківська районна рада з районного бюджету.
Соціальними педагогами навчальних закладів  складені списки дітей, які перебувають у складних життєвих умовах, дітей з багатодітних, малозабезпечених, неповних сімей,  дітей-інвалідів, дітей, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Соціальні педагоги допомагають батькам,  класним керівникам у вихованні дітей, проводять інформаційну роботу з батьками та дітьми.
            Відділ освіти сприяє оздоровленню в санаторіях України дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
     Спостерігається збільшення кількості дітей з особливими освітніми потребами в гуртках РБДЮТ. Станом на 01.10.2012 року 22 дітей–інвалідів залучені до роботи в гуртках. Також у різних формах навчання в РБДЮТ задіяні 118 дітей з соціально незахищених сімей, 136 дітей з багатодітних родин, 22 – схильних до правопорушень. У спортивних секціях ДЮСШ  задіяні 62 дітей з соціально незахищених сімей, 10 учнів, схильних до правопорушень.
    Працює районна ПМПК, питання роботи якої розглядалося на колегії відділу освіти у 2012 році.
                         
Організація відпочинку і оздоровлення учнів

      Улітку 2012 року   на базі загальноосвітніх навчальних закладів району працювали 19 пришкільних таборів  з денним перебуванням дітей з кількістю 997 осіб. Тривалість зміни – 14 днів з дворазовим харчуванням. Стовідсотково залучені до відпочинку й оздоровлення  діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.  Фінансування відпочинку дітей в пришкільних таборах було здійснено за рахунок коштів районного бюджету. На організацію таборів виділено кошти в сумі 232070 грн., з них на харчування 197764 грн., на придбання канцтоварів 14126 грн., 20180 грн. на оплату транспортних послуг, екскурсій. У результаті вивчення процесу підготовки до відкриття таборів та активності роботи педагогічних колективів під час роботи таборів встановлено, що найбільш змістовно пройшов відпочинок дітей на базі Шкарівської, Трушківської , Узинських ЗОШ №1, 2, 5,  Чепиліївського НВК та Томилівського НВО. Питання підсумків роботи пришкільних таборів розглядалося колегією відділу освіти.



Організація  харчування учнів

Станом на 10.10.2012 року в школах району організовано безкоштовне харчування 3719 учнів, що становить 88% від загальної кількості дітей. З них харчується учнів 1-4 класів – 1600, 5-9 класів – 1576, учнів 10-11 класів – 532.
    На харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій (крім дітей, потерпілих від аварії на ЧАЕС) у районному бюджеті передбачено 830 тис. грн., що становить 100% від потреби.  Для забезпечення харчування дітей також залучено 230 тис. грн. позабюджетних коштів та 13 тис 145 грн. залучено із власних господарств. Середня вартість обіду в районі становить 11, 60 грн., дотримання норм харчування у ЗНЗ району становить 87%.
    
Фінансово-економічне та матеріально-технічне забезпечення

    На утримання  навчальних закладів  району у  2012 році профінансовано  61830 тис. грн., в т.ч.: на виплату заробітної плати –50355 тис. грн. -.;  енергоносії –8558, 9 тис. грн. ; харчування учнів пільгових категорій – 1100 тис. грн..
    Середня заробітна плата вчителів становить 3586 грн.
    
    
    
        У 2013 році відділ освіти райдержадміністрації продовжуватиме виконання таких пріоритетних  напрямків щодо розвитку освіти району

у дошкільній освіті:
•    виконання рішення І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти та основних завдань у галузі дошкільної освіти, визначених Державною цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №629;
•    оновлення змісту психолого-педагогічної, методичної, практичної підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників сфери дошкільної освіти  в контексті вимог цільових програм «Я у світі» та «Впевнений старт»;
•    створення умов для стовідсоткового охоплення суспільною дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку;
у загальній середній освіті:

•    модернізація мережі навчально-виховних закладів відповідно до потреб населення району в освітніх послугах з урахуванням демографічних і економічних реалій, насамперед в сільській місцевості;
•    забезпечення охоплення навчанням  дітей шкільного віку;
•    упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти;
•    узагальнення та популяризація кращого досвіду забезпечення наступності змісту дошкільної та початкової загальної освіти;  реалізація особистісно орієнтованого  підходу в навчально-виховному процесі початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів;
•    удосконалення змісту освіти відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, упровадження сучасних педагогічних технологій, підвищення якості знань учнів;
•    виконання заходів Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року, затвердженої Кабінетом Міністрів України 13.04.2011 за №561;
•    здійснення систематичного аналізу стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів відповідно до вимог Типових навчальних планів і програм;
•    удосконалення системи моніторингу якості освіти на кожному управлінському рівні;
•    забезпечення методичного та організаційного супроводу реалізації основних заходів Державних та регіональних освітніх програм;
•    модернізація змісту,  форм і методів організації навчального процесу на засадах освітніх інновацій, активне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, дистанційних форм навчання;
•    моніторинг результативності науково-методичної роботи, професійної компетентності вчителів;
•    розробка науково-методичного забезпечення процесу впровадження нових навчальних предметів, підготовка вчителя до викладання за новими програмами;
•    проведення атестації педагогічних працівників відповідно до вимог нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників;
•    ведення систематичної роботи з педагогічними колективами щодо виявлення юних обдарувань;
•    забезпечення виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року;
•    забезпечення комп’ютеризації шкіл району, забезпечення надання всім загальноосвітнім навчальним закладам швидкісного доступу до Інтернету з використанням сучасних технологій під’єднання для високоефективного доступу до освітніх ресурсів;
•    забезпечення  створення нових, систематичне поповнення діючих веб-сайтів загальноосвітніх  навчальних закладів району, інформаційне наповнення веб-сайту відділу освіти та РМК для підтримки колективної та індивідуальної комунікації, розміщення кращих освітянських надбань;
•    покращення підвезення дітей через реалізацію державної та регіональних програм «Шкільний автобус»;
•    зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів;
•    поглиблення співпраці з вищими навчальними закладами з метою використання їх наукового потенціалу для  підвищення якості надання освітніх послуг;
•    удосконалення роботи з питань профорієнтації;
•    виведення на новий, більш якісний рівень профілізації н
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Block title
Block content
Корисні посилання

Освітній портал